Ocenění

zavolejte nám

O nás

Ladislav Kratochvíl EKO je na tuzemském trhu známa již od poloviny roku 1991, kdy započala provozovat Sběrnu surovin v Blatné, po zrušeníi výkupny Sběrných surovin České Budějovice v roce 1990. Svým solidnim jednálním si po celou dobu své existence udržela, jak zákazníky, dodavatele, tak i své odběratele. I přes situaci, kdy někteří dodavatelé i odběratelé na tuzemském trhu zanikli, přešli pod jmého majitele nebo se transformovali do jiných společností.
 

V dnešní době se stále zabýváme: výkupem druhotných surovin jako jsou: železo, barevné kovy, akumulátory, atd. Jako jedni z mála firem též vykupujeme papír, PET-láhve a igelitové fólie. Dále zprostředkováváme likvidce nekterých nebezpečných odpadů. Zajistili jsme správné skladování vykoupeného materiálu, výstavbou nové skladovací haly, tak aby vyhovovalo požadavkum EU, pořidili jsme odpovídající vlastní techniku v pobobě težkých nákladních automobilu s příslušným vybavením ke svozu surovin.

Na jaře roku 1996 firma zakoupila a předala městu Blatná 4 kontejnery na tříděný sběr papíroveho odpadu. Díky pružnému vedení jsme se na trhu udrželi i v letech 1996-1998, kdy se trhy s odpady (druhotnými surovinami) zhroutily v důsledku této situace ukončilo svou cinnost mnoho „sběren“
 

Tato skutečnost vyžaduje velkou kreativitu a přrizpůsobivost hlavního manažera firmy. V roce 2006 jsme svou činost rozšírili o sběr, třídění a zpracování plastu (igelitové fólie, PET láhve) na tomto rozšírení jsme obdrželi dotaci EU z programu SROP.

V roce 2006 jsme vybudovali novou mostovou váhu s váživostí do 35t. V roce 2007 došlo k navýšení lisovací kapacity o 50% Zacátkem roku 2008 jsme obnovili nákladní vozový park.